Гібридний досвід: за та проти
28.12.2021 504Contents
Як показує досвід, обравши вузьку спеціалізацію в ІТ, більшість інженерів ростуть саме в ній. Наприклад, скіллуються на одній мові програмування та дуже неохоче змінюють її на іншу. З одного боку це добре. Але до певного кар'єрного шляху.
Як це було в мене?
За 20 років у IT я попрацював з різними мовами, стеками та напрямками. Здавалося б, що може бути спільного у інженера-однокристальщика, який розробляє на мікроконтролерах рішення для харчової промисловості та головного інженера IT провайдера. Як перше співвідноситься з другим – поки що незрозуміло. Потім, досягнувши кар'єрних висот, я знову змінив напрямок і почав писати серверні та веб рішення. Дійшов до статусу керівника IT компанії.
У 2015 році вимальовується новий проект, у якому замовник просить поєднати раптом усі три твої знання. Якби такий запит прийшов вузькому інженеру, який знає виключно свою нішу, то в його голові скласти всі три складові навряд чи би вийшло.
Як у нас це сталося із проектом Terneo?
Виробничій компанії, яка мала терморегулятори на однокристальних мікроконтролерах, потрібна хмара та передача до неї даних через інтернет. У момент переговорів із інженерною групою я вже чітко розумів, з якими складнощами доведеться зіткнутися, як це передаватиметься через мережу і як ми це все "обернемо" в інтернет-додаток. У процесі написання проекту я також надавав поради щодо правильної організації захищеного бутлоадера для оновлення прошивки, створення аварійного режиму, які налаштування роутерів мають бути у користувачів і таке інше. Таким чином спрацював мій власний багаж досвіду з 2005 року.
Мораль. Сучасне покоління має завжди тримати руку на пульсі та пробувати себе у різних спеціалізаціях, щоб у результаті вирости та стати архітекторами, втілювати завдання у комплексні рішення. За гібридним досвідом майбутнє.

Discuss your project
Keeping up with evolving technology trends and practices, we create cutting-edge software solutions.
#vic_talks #sdh #hard_skills