Компанія SDH створила фонд допомоги внутрішнім переселенцям — на що спрямовані кошти
23.05.2022 568Contents
IT-компанія Software Development Hub (далі SDH) започаткувала благодійний фонд допомоги біженцям та внутрішньо переміщеним особам в Україні.
Кожен може стати біженцем, якщо обставини зміняться
Для команди SDH з Харкова день 24 лютого почався о 5-й ранку з далеких вибухів та заграви. Коли звичним явищем став гуркіт ворожої авіації, гул ракет над дахами чи якоїсь іншої смертоносної зброї, більшість співробітників компанії вже було евакуйовано до більш безпечних міст у західні регіони. Таким безпечним прихистком став санаторій “Джерельний” у м. Модричі Львівської області. Тут знайшли тимчасовий прихисток для своїх родин наші колеги.
У “Джерельному” безкоштовно розселили всіх, хто звернувся за допомогою. Керівництво санаторію взяло на себе побутове забезпечення та харчування. Сім'ям намагалися давати окрему кімнату, де облаштовані необхідні меблі. Де в кого зовсім не було з собою сезонного одягу та засобів гігієни. Спільно з керівництвом санаторію, члени команди SDH організовували побут для всіх мешканців.
На сьогодні це 130 осіб, серед яких третина — діти. Це люди з різних міст та містечок, різні за фахом та освітою, різні за віком, але поєднані спільною теперішньою домівкою — санаторієм “Джерельний”.
За допомогою волонтерських рухів та завдяки підтримці місцевої влади, резиденти намагаються влаштовувати свій побут, харчування, лікування, робочий простір, навчання дітей. Наразі до санаторію продовжують прибувати люди. Здебільшого це мешканці міст, де ведуться активні бойові дії, а також переселенці, що втратили житло. Кожна історія унікальна та вражаюча, пронизана скорботою за мирним минулим.
Однак ресурси на утримання санаторію постійно вичерпуються. Подібних закладів, які безкоштовно прихистили переселенців, — безліч по Україні. Тож розуміючи проблему “зсередини”, компанія SDH створила благодійний фонд Hostline. Кошти з фонду спрямовуються на допомогу внутрішньо переміщеним особам в Україні та підтримку підприємств гостинності, що їх приймають.
Цілі та діяльність фонду
Місія організації полягає у допомозі біженцям та тимчасово переміщеним особам. Фонд сфокусований на цільовій адресній допомозі сім'ям, які критично потребують підтримки. Шукаючи щедрих пожертвувань, організовуючи постачання гуманітарної допомоги та надаючи інформаційну допомогу, Hostline всіляко підтримує індустрію гостинності, яка приймає людей, що постраждали через вторгнення в Україну.
“Спільними зусиллями, ми намагаємося надати людям безпечний і комфортний прихисток, а також грошову допомогу на вирішення критичних побутових проблем. Ми працюємо з органами місцевого самоврядування, щедрими постачальниками, волонтерами та просто не байдужими до чужої долі для побудови повного ланцюга допомоги,” — Вікторія Яблонська, керівник благодійного фонду Hostline.
На сьогодні фонд наповнюється на 70% благодійними внесками зарубіжних партнерів SDH і на 30% самою компанією та її працівниками.
Команда Hostline складається з 10 волонтерів, що постійно перебувають в Україні та готові залишатися й надалі та надавати допомогу.
Благодійна організація Hostline проводить адресну фінансову допомогу сім’ям постраждалих від війни в Україні, а також надає часткову компенсацію проживання. Частина зусиль зосереджена на пошуку гуманітарної продовольчої та непродовольчої допомоги (одяг, взуття, засоби гігієни, товари першої необхідності, господарські і медичні товари).
Фонд збирає пожертвування на дві активні програми:
- фінансова адресна допомога у розмірі 3000 грн.;
- компенсація вартості проживання для переселенців.
Як 100 доларів можуть вплинути на життя?
Започаткувавши програму фінансової підтримки “Цільова грошова допомога українським сім'ям 3000 грн.”, фонд прагнув зменшити короткострокові фінансові труднощі осіб, що зареєстровані зі статусом переселенців в Україні. У довготривалій перспективі — це інвестиція в людський капітал та здоров’я, з метою подолання бідності.
За даними ООН, з понад 8 мільйонів внутрішньо переміщених осіб в Україні більшість становлять жінки з дітьми. Прямі грошові перекази дозволяють одержувачам робити такий фінансовий вибір, який найкраще підходить їхнім родинам.
Маючи всього 3000 грн. (приблизний еквівалент 100 доларів США) на невідкладну допомогу, сім’ї можуть відновити стабільність і планувати майбутнє на кілька тижнів уперед. Численні дослідження доводять, що родини спрямовують основну частину коштів на благоустрій побуту та житла. Також отримані гроші витрачаються на їжу, ліки, соціальні заходи та здоров’я.
Ще одна перевага адресної грошової підтримки полягає у швидкості, адже традиційна гуманітарна допомога вимагає довгого ланцюга поставок, від збору коштів і закупки до доставки та розподілу на місцях.
Перші перемоги
За місяць існування фонду вдалося надати адресну грошову допомогу 20 сім'ям переселенців з різних куточків України — Маріуполя, Харкова, Лиману, Гостомеля та інших міст.
Серед тих, кому Hostline надав адресну грошову допомогу, — художниця Ірина Головакіна, яка перші два тижні війни провела під артилерійськими обстрілами та авіаборбордуваннями у бомбосховищі в Маріуполі. Нещодавно одна з картин Ірини була продана на благодійному аукціоні «Культурний Спротив» (Cultural Resistance), проте її родина втратила дім та постійні джерела заробітку. Зараз вони отримали грошову допомогу для задоволення основних потреб, таких як їжа, житло та ліки.
Це також Даша із сином, житло якої було вщент знищено у Маріуполі. Даша двічі переселенка, їй уже доводилося тікати з Донецька у 2014 році. Зараз вона переїхала до Львівської області та намагається задовольнити найголовніші потреби своєї дитини.
Найбільше переміщені особи потребують фінансової підтримки для оплати тимчасового житла. Проблема ускладнюється тим, що через війну багато українців позбулися постійного заробітку, а дехто взагалі втратив роботу.
Як долучитися?
Вклад благодійників та прихильність зарубіжних фондів до українських біженців є надзвичайними. Але потрібна ще більша підтримка, щоб надати допомогу зростаючому числу переселенців задля оговтання від травм і відновлення їхнього життя.
Один із способів пошуку пожертвувань — корпоративний файндрайзинг, який пропонує фонд Hostline. Заходи корпоративного файндрайзингу допомагають зміцнювати довіру працівників, покращувати корпоративну соціальну відповідальність та впливати на настрої у спільнотах. Мотивуючи співробітників брати участь у таких заходах, зарубіжні компанії збирають кошти для українських біженців та тимчасово переміщених осіб. Це можуть буть будь-які благодійні події, як от корпоративна вечеря, мийка авто чи спортивні аукціони. Благодійники збирають гуманітарну допомогу, проводять благодійні акції, розповідають про нас своїм друзям або просто роблять невелику пожертву.
Нам постійно потрібні кошти для надання адресної грошової допомоги постраждалим. Ми також шукаємо волонтерів, які можуть допомогти нам у проведенні досліджень та інформаційно-роз’яснювальної роботи, а також впливових осіб, які можуть примножити наші зусилля зі збору коштів. Щоб здійснити донат, перейдіть за посиланням, де є реквізити фонду.
Ви можете допомогти нашим зусиллям, зробивши пожертвуванн, а також підписавшись на нас у соціальних мережах та поширюючи інформацію:
- Сайт: hostline.org
- Facebook: https://www.facebook.com/hostline.charity/
- Instagram: https://www.instagram.com/hostline.charity/
- Linkedin: https://www.linkedin.com/company/hostline.charity/

Discuss your project
Keeping up with evolving technology trends and practices, we create cutting-edge software solutions.
благодійність StandWithUkraine